Γλίτωσε την ήττα στις καθυστερήσεις η Νιουκάστλ (1-1) – Πέρασε από το «Βίλα Παρκ» η Γουέστ Χαμ (0-1)

Αθλητικά

Χάρη σε γκολ του Σεντ Μαξιμέν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, η Νιουκάστλ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Γουλβς, ενώ η Γουέστ Χαμ πέρασε από την έδρα της Άστον Βίλα επικρατώντας με 1-0.

Τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Γουλβς κατάφερε να πάρει η Νιουκάστλ, η οποία με γκολ του Αλέν Σεντ Μαξιμέν στις καθυστερήσεις έμεινε στο 1-1 με τους «λύκους».

Το σύνολο του Μπρούνο Λάγκε ευτύχισε να προηγηθεί στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ρουμπέν Νέβες να βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς γράφοντας το 1-0 στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης. Σκορ που ήταν και αποτέλεσμα του πρώτου 45λέπτου.

• Έπαθε… Λίβερπουλ η Σέλτικ κι έριξε εννιά γκολ στην Νταντί Γιουνάιτεντ

Στο δεύτερο μέρος οι «καρακάξες» ανέβασαν την πίεσή τους στα καρέ της Γουλβς, ωστόσο το γκολ αργούσε να έρθει και η ήττα πλησίαζε. Η Αλέν Σεντ Μαξιμέν όμως είχε άλλη… άποψη και με γκολ στις καθυστερήσεις χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Στο άλλο παιχνίδι, η Γουέστ Χαμ έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Άστον Βίλα, επικρατώντας με σκορ 1-0 στο «Βίλα Παρκ» για την 4η αγωνιστική της Premier League.

To μοναδικό τέρμα που χώριζε τις δύο ομάδες ήταν εκείνο του Πάμπλο Φορνάλς, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 74′ και χάρισε τη νίκη στα «σφυριά» που πέρασαν από μια δύσκολη έδρα και πλέον κοιτούν τη συνέχεια.